piątek, 3 października 2014

Dziecko śniegu - Ivey Eowyn


Nie jestem molem książkowym, najczęstszą moją lekturą są książki naukowe... pewne, że po nich nie czuje niedosytu.

Skończyłam książkę, fantastyczną baśń. Baśń o parze starszych ludzi, pary, która zawsze marzyła o dziecku. Przeczytałam ostatnie zdanie i poczułam ogromny żal, że to koniec. Zapiera dech, zaciska gardło, a łzy płyną same. Nie jesteś w stanie opanować emocji. Dostrzegam w niej siebie jest o pragnieniu, miłości, cierpieniu i tęsknocie. Nie ulega wątpliwości że jest to najlepsza książka, którą czytałam.

"Aby w coś uwierzyć, należało zaprzestać poszukiwania wyjaśnień i skupić się na ochranianiu tej iskierki wiary, nim prześliźnie się nam przez palce." 

Baśń inspirowana starą rosyjską baśnią: jeśli ktoś szuka w originale to tu "Снегурочка"

Przesyłam ją dalej najpierw do Agi, dalej Pani_B ... chcę też żeby do mnie wróciła, chcę jeszcze kiedyś do niej wrócić. 

....Marzę żebyście ją przeczytali by móc o niej rozmawiać...

7 komentarzy:

 1. Ja jestem w trakcie czytania :) rewelacyjna.. wciąga nie samo wicie..
  Pozdrawiam Buźka..

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiedziałam, że Ci przypadnie do gustu! Ach jak się cieszę! I siebie też w niej widziałam, ale to zdanie, które cytujesz....hm...bardzo dla mnie, bardzo trafne, ostatnio! Bylebym nie zgubiła tej iskierki wiary...

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mnie zaciekawila ta książka... :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Są książki, które warto przeczytać. Są książki, które trzeba przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kilka miesięcy temu , będą w empiku miałam tą książkę w ręce. Wydawała mi się strasznie smutna i nie na okres życia, w którym jestem. Widząc takie opinie, niedługo po nią wrócę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chcę tylko szybko poradzić każdemu, kto ma trudności w jego związku z kontaktem z Dr.Agbazara, ponieważ jest on jedyną osobą zdolną do przywrócenia zerwanych związków lub zerwanych małżeństw w terminie 48 godzin. ze swoimi duchowymi mocami. Możesz skontaktować się z Dr.Agbazara, pisząc go przez e-mail na adres ( agbazara@gmail.com ) LUB zadzwoń / WhatsApp mu na ( +2348104102662 ), w każdej sytuacji życia znajdziesz siebie.

  OdpowiedzUsuń